СветСвет.Портал

Остин одби да „шпекулира“ за американската интервенција во одбрана на Тајван

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин денеска изјави дека САД ќе продолжат да ги поддржуваат тајванските сили, но одби да ги потврди зборовите на својот претседател Џо Бајден дека САД воено ќе го бранат островот во случај на напад од Кина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close