Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Остин: Магнитудата на насобраните руски сили околу Украина говори дека тоа не се воени маневри

Руската воена акумулација околу Украина е нешто што досега се нема случено уште од „деновите на Студената војна“ и Русија таму има доволно војска и опрема да ја окупира целата земја, изјавија денеска високи службеници на Пентагон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close