0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Остин: Конфликтот во Украина не е неизбежен

-Конфликтот не е неизбежен. Се уште има време и простор за дипломатија, изјави секретарот Остин за новинарите во Пентагон. „Господин Путин исто така може да ја направи вистинската работа“, додаде тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close