СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Оставка поднесе американскиот специјален пратеник за Хаити поради протерувањето мигранти

Дури и пред протерувањето на мигрантите од малиот пограничен град Дел Рио во американската држава Тексас, американскиот дипломат покажа фрустрација, според него, поради бавното дејствување на Вашингтон во напорите за подобрување на условите на Хаити.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close