Некатегоризирано

Оспорени овластувањата на Руската делегација при ПССЕ

Акредитивите на руската делегација во Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) се оспорени на формална основа (Правило 7) и на суштинска (член 8) при отворањето на зимската прва сесија за 2022 година, која се одржува „хибридно“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close