БизнисБизнис.Портал

Основачот на „Бајнанс“ тврди дека секој ќе користи криптовалути за 20 години

Секој ќе користи криптовалути за помалку од 20 години, вели основачот на водечката светска берза за криптовалути, Бајанс (Binance) Чангпенг Жао.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close