0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Почнува осмиот фестивал „BookStar“, наградата годинава за нобеловката Светлана Алексиевич

Наградата „BookStar 2022“ ја добива нобеловката Светлана Алексиевич, која ќе гостува онлајн на фестивалот на неговото затворање задутре. Ќе бидат доделени и наградата „BookStar“ за најактуелна книга меѓу две фестивалски изданија и нововостановената награда за најдобар превод - „Драги“, во чест на Драги Михајловски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close