0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Османи формира работна група за приклучување на Северна Македонија кон програмата на САД за укинување на визите

- Процесот за укинување визи за нашите државјани за влез во САД е долгорочен и комплексен процес, но со оглед на нашите заложби за зајакнување на постоечкото сојузништво, создадени се условите да го започнеме овој процес. Најголема потврда за тоа е приклучувањето на нашата земја кон НАТО Алијансата, но и напредокот постигнат на полето на безбедноста, како надополнување на нашето стратешко партнерство со САД, напиша Османи на Фејсбук.

Back to top button
Close
Close