0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Со Димитров немавме суштински разлики во процесот, туку во работната дисциплина

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва изјави дека ќе се воздржи од коментари по обвинувањатата од поранешниот вицепремиер задолжен за европски прашања Никола Димитров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close