0_Web_АктуелноОпштествоПолитикаПолитички партии

Османи: Праведна е одлуката на премиерот да се почека експертизата за трагедијата во Тетово

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека треба да се почека да заврши експертизата и потоа да се донесе одлука за депонираните морални оставки по пожарот од 8 септември во тетовската модуларна болница, каде животот го загубија 14 лица.

Back to top button
Close
Close