Локални избори 2021Политички партии

Османи: Победуваме во десет општини

Портпаролот на ДУИ, Вујар Османи, воедно и министер за надворешни работи преку својот фејсбук профил соопшти дека нивните кандидати за градоначалници победуваат во десет општини.

Скопје, 31 октомври 2021 (МИА) – Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, воедно и министер за надворешни работи на Северна Македонија, преку својот Фејсбук профил соопшти дека нивните кандидати за градоначалници победуваат во десет општини.

– Кичево, Струга, Чаир, Арачинов, Теарце, Долнени, Сарај, Липково, Пласница, Боговиње, продолжуваме, пишуваа Османи. оџ/ац/

 

Таг
Back to top button
Close
Close