0_Македонија.ПорталПолитика

Османи оствари средба со неговата чилеанска колешка Урејола

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на маргините на 77-то заседание на Генералното Собрание на ОН, остварил средба со министерката за надворешни работи на Чиле, Антонија Урејола, на која биле разгледани билатералните односи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close