0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи од Берлин: Северна Македонија ја поддржува политиката на отворени врати на Алијансата

Северна Македонија ја поддржува политиката на отворени врати на Алијансата, а ЕУ перспективите на Западен Балкан треба да се сметаат како стратешка безбедносна политика, изјави министерот за надворешни работи, Бујар Османи, кој вчера и денеска учествуваше на неформалниот НАТО министерски состанок, во Берлин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close