Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Османи на средба на „тројката“ на ОБСЕ со азиските партнери: Унапредување на соработката во справување со заедничките безбедносни закани

Важноста од партнерството и соработката помеѓу Европа и Азија во овие критични времиња и предизвици, по руската инвазија на Украина, беа реафирмирани на средбата на министрите за надворешни работи на „Тројката“ претседавачи на ОБСЕ - Северна Македонија, Полска и Шведска, Бујар Османи, Збигњев Рау и Тобиас Билстром и генералната секретарка на Организацијата, Хелга Марија Шмид со Групата азиски партнери за соработка на ОБСЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close