0_Македонија.ПорталПолитика

Османи на состанок на министрите на надворешни работи на ПСЈИЕ и на Советот за регионална соработка .

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на маргините на 77 - та сесија на генералното собрание на ОН, учествуваше на традиционалниот состанок на министрите на надворешни работи на Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ) и на Советот за регионална соработка (СРС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close