0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи на министерски состанок за мировните операции на ОН

Шефот на дипломатијата Бујар Османи учествуваше на министерскиот состанок на ОН за мировни операции, кој се одржа виртуелно во организација на министрите за надворешни работи и за национална одбрана на Кореjа, Чунг Еуи-јонг и Су Вок, заедно со генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close