0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи на вонреден состанок на НАТО за односите на Алијансата со Русија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска учествуваше на вонреден состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО на ниво на министри за надворешни работи што се одржа преку видеоконференциска врска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close