0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Мнозинство има, очекуваме преку разговорите да се зголеми дополнително

Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнтиелно и да да биде стабилно за да може во наредните месеци и години да се продолжи со овие сериозни активности на Владата, изјави министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close