0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи – Кулеба: Наједноставен пат за демонстрирање на стратешкото лидерство на ЕУ е старт на пристапните преговори со Северна Македонија

Европските перспективи на Скопје и Киев, особено од аспект на импликациите на војната во Украина за безбедноста и стабилноста на европскиот континент и пошироко, беа во фокусот на денешните разговори на шефот на дипломатијата Бујар Османи со неговиот украински колега Дмитро Кулеба на маргините на неформалниот Министерски состанок на НАТО во Берлин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close