0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Како членка на НАТО се подготвуваме за сите ризици по заедничката безбедност

Досега околу 40 наши државјани во Украина се пријавиле за евакуација доколку дојде до воена состојба во таа земја. Министертсвото за надворешни работи пред неколку недели формирало работна група и ги контактирало за да направи  планови за евентуално нивно повлекување, соопшти министерот Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close