0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

Добрите односи со Бугарија и европската перспектива за Република С Македонија се без алтернатива, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за Агенцијата БГНЕС.

Back to top button
Close
Close