0_Web_АктуелноПолитика

Османи го честита Европскиот ден на јазиците

Министерот за надворешни работи Бујар Османи го честита Европскиот ден на јазиците.Тој истакна дека и нашата држава е меѓу 47 земји членки на Советот на Европа кои го одбележуваат овој ден.

Back to top button
Close
Close