0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи во Њујорк положи цвеќе на Меморијалниот музеј за 11-ти септември

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76-тото заседание на Генералното Собрание, го посети Националниот меморијален музеј за 11-ти септември, каде положи свежо цвеќе во сеќавање на жртвите од терористичкиот напад од 2001 година.

Back to top button
Close
Close