0_Македонија.ПорталПолитика

Османи во Стокхолм ќе учествува на министерскиот совет на ОБСЕ

По завршувањето на денешниот Совет на Северноатлантската Aлијанса, министерот за надворешни работи Бујар Османи директно отпатува за Стокхолм, Шведска, каде од утре ќе учествува на состанокот на министерскиот совет на ОБСЕ организиран од страна на шведското претседавање со организацијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close