БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Османи во Вашингтон се сретна со претседателот Бајден

Претседателката на Косово, Вјоса Османи вечерва објави фотографија од средба, заедно со сопругот Приндон Садриу, со претседателот на САД, Џо Бајден и неговата сопруга, Џил Бајден, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close