БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Ослободен полицаецот кој пред 14 години уби тинејџер во Атина

Судот во грчкиот град Ламиа денеска донесе одлука да биде ослободен полицаецот Епаминондас Корконеас, кој во декември 2008 година во центарот на Атина со службеното оружје смртно го застрела тогаш 15-годишниот Алексис Григоропоулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close