СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ослободени уште 10 нигериски ученици по платен откуп, киднаперите држат уште деца

Киднаперите на северот од Нигерија ослободија уште десет ученици откако за нив бил платен откуп, но  задржани се уште 21 ученик и покрај ветувањата дека сите ќе бидат  ослободени, соопштија денеска официјалните лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close