Дописници МКДОпштински вести

Освоената награда за Водици, делчевецот Васко Панчовски ја донираше на седумчлено семејство од село Стамер

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што претходно најави, денеска тој ја донираше машината за перење алишта на седумчлено семјство од делчевското село Стамер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close