0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДМакедонија.СлајдерМИА ИстражуваОпштествоСторија

Орденот „8 Септември“ сублимат за успешната спортска и тренерска кариера за кумановецот Бранимир Јовановски

Голема чест и задоволство е да бидеш одликуван од претседателот на државата со орден „8 Септември“ по повод Денот на независноста, вели македонскиот спортист, Бранимир Јовановски од Куманово. Тој заедно со негови тројца колеги, го доби одликувањето, за кое вели дека е сублимат во кариерата како спортист и тренер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close