Дописници МКДОпштински вести

„Организација на жени од Струмица“ ги детектираше приоритетните проблеми во две населени места и една урбана заедница

Узурпирање на Домот на културата во село Добрејци, несредени паркови и приклучувањето на канализациската мрежа во село Дабиле, узурпирањето на тротоарите од уличните продавачи во шеста урбана заедница во градот-се приоротетните проблеми кои ги детектираше Здружението „Организација на жени од Струмица“ во рамки на проектот "Презентација на клучните приоритети на жените од три заедници во Општина Струмица".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close