БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Организацијата на работодавачи на Македонија организира едукативна тренинг платформа

Едукативната тренинг платформа (#еПлатформа) на Организацијата на работодавачи на Македонија (ОРМ) организира бесплатни курсеви, еднодневни и тридневни обуки, што имаат за цел на учесниците да им пренесат практични тренинзи и искуства. ОРМ ја вклучува можноста учесниците да имаат пристап до обуките во секое време, сè со цел да се овозможи поефикасно совладување на истите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close