ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Орбан: Унгарија ќе ги замрзне цените на основните прехранбени производи

Унгарската влада одлучи да ги замрзне цените на шест основни прехранбени производи од 1 февруари, објави премиерот Виктор Орбан на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close