ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Орбан вети 187 милиони евра помош за Украина

Унгарија вети дека ќе и испрати 187 милиони евра на Украина како дел од планираниот пакет помош од ЕУ. Владата на унгарскиот премиер Виктор Орбан соопшти дека е подготвена да го исплати својот дел од помошта за Украина, но во исто време рече дека повеќе би сакала помошта да ја исплаќа билатерално отколку во рамките на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close