БалканДописници Свет

Ора њуз: Втора обдукција во Русија за руските туристи кои починаа во хотелска сауна во Албанија

Телата на четворицата руски туристи, кои беа пронајдени мртви во хотелска сауна во туристичката зона Ќерет, кај Каваја, роднините ги презеле од мртовечницата во Тирана и по нивно барање ќе подлежат на втора обдукција во Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close