Дописници МКДОпштински вести

Општина Тетово потпиша меморандум со Здружението на Албанци за наука и уметност

Општина Тетово денеска потпиша меморандум за соработка со Академското здружение на Албанците за наука и уметност – Тетово. Целта на меморандумот, како што информираат од Општината, е меѓусебна координација, планирање и реализација на различни истражувачки, едукативни, научни и културни активности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close