Дописници МКДОпштински вести

Општина Струмица формира јавно претпријатие за заловување и третман на бездомни кучиња

На последната седница Советот на Општина Струмица донесе одлука за формирање на Јавно претпријатие за заловување и третман на бездомни кучиња „Стационар-Лана“, а седиштето е во Индустриска зона „Сачево“ каде е и прифатилиштето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close