Дописници МКДОпштински вести

Општина Куманово: Лицата кои оданочуваат земјоделско земјиште да достават и изјава за што ќе го користат

Секторот за даноци и такси од општина Куманово денеска информираше дека согласно измените и дополнувањата на Законот за даноци, обврзниците кои поседуваат земјоделско земјиште ќе треба да достават изјава заверена кај нотар со која ќе потврдат дали земјиштето го користат за производство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close