Скопје

Општина Кисела Вода обезбеди чанта и прибор за сите првачиња

Општина Кисела Вода соопшти дека стартува проектот „Ранче за секое прваче” дека во екот на огромните поскапувања кои посебно се изразени кај училишниот материјал и се движат околу 50 проценти во однос на претходните години, обезбедиле училишни чанти за сите првачиња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close