Општински вестиСкопје

Општина Илинден го креира буџетот за 2023 година, граѓаните можат да достават предлози

Општина Илинден е во процес на изработка на новиот Буџет за 2023 година. Градоначалникот Александар Георгиевски поради тоа секојдневно врши обиколка на населените места каде разговара со жителите на кои им достави анкетен прашалник преку кој можат да ги посочат своите предлози, потреби и проблеми со кои се соочуваат во секојдневието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close