Општински вестиСкопје

Општина Гази Баба организира чествување на 120 години од раѓањето на Ченто

Општина Гази Баба организира чествување на 120 години од раѓањето на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ Методија Андонов - Ченто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close