0_Македонија.ПорталОпштествоОпштински вести

Општина Брвеница доби донација од Јапонија во износ од 67.026 евра за набавка на комунално возило

Општина Брвеница со јапонски грант ќе обезбеди комунално возило во износ од 67.026 евра со кое треба да го подобри квалитетот на комуналните услуги за граѓаните на општината.. Новото комунално возило ќе му овозможи на општинското јавно комунално претпријатие да пристапи и до поодалечените села во општината со цел да обезбеди одлагање на отпадот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close