Дописници МКДОстанатоСпорт

Општина Битола со нова локална програма за спорт и млади во 2022 година

Новата програма на Општина Битола посветена на спортот и младите е фокусирана на унапредувањето на родовата рамноправност во спортот како на локално, така и на државно ниво, информираат од локалната самоуправа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close