СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Оптимизам на претставниците на ЕУ по обновувањето на преговорите за заживување на договорот со Иран

Официјалниот претставник на Европската унија, Енрике Мора, кој претседаваше со денешните разговори за заживување на меѓународниот нуклеарен договор меѓу големите сили и Иран, изрази оптимизам по првата средба по пауза од повеќе од пет месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close