БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Опозицијата во Република Српска нема да ја следи политиката на Додик, смета дека го загрозува мирот

Опозициските партии во Република Српска нема да ја следат политиката што ја води Милорад Додик бидејќи сметаат дека на тој начин го загрозува мирот низ БиХ, потврди еден од опозициските лидери Мирко Шаровиќ по средбата со американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close