Дописници МКДОпштински вести

Опожарена котларница во фабриката „Маја“ кај Дебар

Вчера попладне беше регистриран пожар во котларница на фабриката за флаширање вода „Маја“, која се наоѓа во близина на Дебар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close