КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Операта „Дрдорењата на Лапо“ премиерно на сцената на НОБ по повод 700 години од смртта на Данте Алигиери

По повод 700 години од смртта на големиот италијански поет Данте Алигиери во Националаната опера и балет, вечер со почеток од 20 часот ќе биде изведена операта „Дрдорењата на Лапо“ на композиторот Џо Скитино.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close