Дописници МКД

Опаѓа нивото на Треска на мерното место во Кичевско

Престанокот на интензивните врнежи од дожд пред три дена и слабите врнежи од снег од вторникот, придонесоа нивото на реката Треска забрзано да опаѓа и од 170-те сантиметри што беа измерени во вторникот, во текот на денешниот ден нивото да се преполови и да се спушти на кота од 85 сантиметри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close