0_МИА Истражува.ПорталЕвропаИзбраноСвет.Слајдер

Опасно мириса на војна: Американски војници испратени во Европа, а ако Русија ги оствари своите закани, тоа ќе биде голема војна со тешки последици за целиот свет

Сè опасно мириса  на војна и конфликт, а последната одлука на Бајден да испрати американски војници во регионот укажува на необичен пресврт. Вашингтон сметаше дека е подобро да не се провоцира Путин, но како што реториката на рускиот претседател стануваше поостра, преку ноќ беше донесена одлука за испраќање американски војници во Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close