Некатегоризирано

ОН ја осуди пресудата за соборената лидерка на Мјанмар

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Бачелет денеска ја осуди четиригодишната затворска казна на соборената лидерка на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи, а пресудата беше критикувана и од Европската унија, други западни политичари и организации за човекови права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close