СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОН формираа Фонд за помош за Авганистан

Обединети нации денеска објавија дека формирале специјален доверителен фонд, што ќе користи донаторски средства за да обезбеди итно пари за Авганистанците

Back to top button
Close
Close